Cadre didactice titulare

Titular / Email Discipline predate

Prof. univ. dr. Istudor Nicolae

nicolae.istudor@eam.ase.ro

Logistica organizatiilor agroalimentare
Dezvoltare regionala si rurala

Prof. univ. dr. Stoian Mirela

Mirela.Stoian@eam.ase.ro

Strategii de consum durabil
Ecomarketing

Prof. univ. dr. Boboc Dan

dan.boboc@eam.ase.ro

Gestiunea calități produselor agroalimentare
Procesarea produselor agricole

Prof. univ. dr. Negrei Costel

costel.negrei@eam.ase.ro

Managementul capitalului natural
Economia mediului
Evaluarea capitalului natural

Prof. univ. dr. Popescu Gabriel

gabriel.popescu@eam.ase.ro

Economia transferului de cunoastere
Economie si politică agrară
Politică Agricolă Comună

Conf. univ. dr. Constantin Florentina

florentina.constantin@eam.ase.ro

Evaluarea si auditul proiectelor de cercetare dezvoltare inovare
Economie si politică agrară
Politică Agricolă Comună

Conf.univ.dr. Dobre Iuliana

iulya_dobre@yahoo.com

Managementul fermei

Conf. univ. dr. Dracea Raluca Mihaela

raluca.dracea@eam.ase.ro

Proiecte de investiti domeniul agroalimentar
Finantarea organizatiilor agroalimentare si de mediu

Conf. univ. dr. Ignat Raluca

Raluca.Ignat@ase.ro

Antreprenoriat si consultant în economia rurala
Analiza cost-beneficiu în afacerile agroalimentare
Managementul organizatiilor alimentare

Conf. univ. dr. Ion Raluca Andreea

raluca.ion@eam.ase.ro

Securitate si sigurantă alimentară
Comertul cu produse agroalimentare

Conf. univ. dr. Lădaru Georgiana Raluca

raluca.ladaru@eam.ase.ro

Cercetarea pietelor agroalimentare
Agromarketing
Economia sectorului alimentar
Proiecte economice

Conf. univ. dr. Pătărlăgeanu Simona Roxana

rpatarlageanu@eam.ase.ro

Analiză cantitativă în economia agroalimentară a mediului (econometrie)
Modelarea proceselor economice agroalimentare si de mediu

Conf. univ. dr. Petrescu Irina Elena

irina.petrescu@eam.ase.ro

Logistica organizatiilor agroalimentare
Dezvoltare regională si rurală
Managementul sistemului logistic agroalimentar
Strategii si politici de dezvoltare regională

Conf.univ.dr. Rădulescu Carmen Valentina

carmen-valentina.radulescu@eam.ase.ro

Managementul proiectelor europene
Antreprenoriat în sistemele agroalimentare si de mediu
Managementul organizatiilor alimentare

Conf. univ. dr. Stefan Marcela

marcela.stefan@eam.ase.ro

Sisteme tehnologice pentru culturile horticole

Conf. univ. dr. Trică Carmen Lenuta

carmen.trica@eam.ase.ro

Gestiunea riscurilor ecologice
Dezvoltare durabilă
Economia mediului

Lect. univ. dr. Antohe Radu Gheorghe

radu.antohe@eam.ase.ro

Sisteme tehnologice în zootehnie
Sisteme tehnologice pentru culturile de camp

Lect. univ. dr. Dinu Mihai

mihai.dinu@ymail.com

Sisteme tehnologice pentru culturile de camp
Logistica organizatiilor agroalimentare
Dezvoltare regională si rurală

Lect. univ.dr. Preda Elena

elena.preda10@gmail.com

Ecologie

Lect. univ.dr. Risnoveanu Luxita

risnoveanu.luxita@eam.ase.ro

Managementul calitatii alimentelor
Sisteme tehnologice pentru culturile de camp

Lect. univ.dr. Teodor Cristian

cristian_teodor84@yahoo.com

Economia mediului
Procesarea produselor agricole

Asist. univ. dr. Chiripuci Bogdan

bogdan.chiripuci@eam.ase.ro

Antreprenoriat in sistemele agroalimentare si de mediu
Finantarea organizatiilor agroalimentare si de mediu

Asist. univ. dr. Ciobanu Laura

laura.ciobanu@eam.ase.ro

Economie si politică agrară
Politică Agricolă Comună

Asist. univ. dr. Diaconeasa Maria Claudia

maria.preda@eam.ase.ro

Procesarea produselor agricole
Agromarketing

Asist. univ. dr. Pistalu Maria

maria.pistalu@eam.ase.ro

Analiză cantitativă în economia agroalimentară si a mediului (econometrie)
Ecomarketing

Asist. univ. dr. Zaharia Alina

alina.zaharia@eam.ase.ro

Economia organizatiilor agroalimentare si de mediu
Economie si politică agrară


DEPARTAMENTUL EDUCATIE FIZICA SI SPORT

Titular Email

Prof.univ.dr. JINGA Gheorghe

gheorghe.jinga@defs.ase.ro

Prof.univ.dr. DOMINTEANU Teodora

teodora.dominteanu@defs.ase.ro

Prof.univ.dr. POP Cristina-Lucretia

cristina.pop@defs.ase.ro

Prof.univ.dr. MANESCU Dan Cristian

dan.manescu@defs.ase.ro

Conf.univ.dr. CIOMAG Rela-Valentina

rela.ciomag@defs.ase.ro

Conf.univ.dr. FILIP Cristina

hantau.cristina@defs.ase.ro

Conf.univ.dr. MANESCU Catalin Octavian

catalin.manescu@defs.ase.ro

Conf.univ.dr. SMÎDU Neluta

neluta.smidu@defs.ase.ro

Lect.univ.dr. POPESCU Viorela-Elena

viorela.popescu@defs.ase.ro

Lect.univ.dr. PORFIREANU Maria-Cristiana

maria.porfireanu@defs.ase.ro

Lect.univ.dr. NAE Ionela-Cristina

cristina.nae@defs.ase.ro

Lect.univ.dr. DINCIU Corina-Claudia

corina.dinciu@defs.ase.ro

Lect.univ.dr. DULCEATA Victor

Victor.Dulceata@defs.ase.ro

Lect.univ.dr. VOINEA Andreea

andreea.voinea@defs.ase.ro

Asist.univ.dr. IACOBINI Adrian

adrian.iacobini@ase.ro

Asist.univ.dr. ZAMFIR Victor-Marian

victor.zamfir@defs.ase.ro