Overview

Seria SERIA B - #58182
Seria SERIA A - #58183


Sheet 1: Seria SERIA B - #58182

ZIUA Seria SERIA B

ORA
Grupa 1329 Grupa 1330 Grupa 1331 Grupa 1332 Grupa 1333
LUNI 1 7:30 - 9:20





2 9:30 - 11:20





3 11:30 - 13:20 C Managementul organizaţiilor alimentare
(MOCKESCH (RĂDULESCU) CARMEN-VALENTINA, sala 3 M IV*)
4 13:30 - 15:20
CURS OPTIONAL - GESTIUNEA INFORMATIEI DE MEDIU
5 15:30 - 17:20 C Managementul performanțelor și al riscurilor în organizațiile agroalimentare și de mediu
(IGNAT Raluca, sala 3 M IV*)
6 17:30 - 19:20





MARȚI 1 7:30 - 9:20
CURS OPTIONAL - RECONSTRUCTIE ECOLOGICA
2 9:30 - 11:20 C Economia sectorului alimentar
(LĂDARU Georgiana Raluca, sala 3 M III*)
3 11:30 - 13:20 C Logistica organizaţiilor agroalimentare
(PETRESCU Irina Elena, sala 2102*)
4 13:30 - 15:20 C Finanțarea organizațiilor agroalimentare și de mediu
(DRACEA RALUCA MIHAELA, sala 2102*)
5 15:30 - 17:20





6 17:30 - 19:20





MIERCURI 1 7:30 - 9:20 S Economia sectorului alimentar,3205,PREDA
Logistica organizaţiilor agroalimentare
3604, DINU

Finanțarea organizațiilor agroalimentare și de mediu
3605, CHIRIPUCI

Economia sectorului alimentar,3205,PREDA
2 9:30 - 11:20 S Proiecte economice
3205, MOCKESCH

Economia sectorului alimentar,3604,PREDA
Logistica organizaţiilor agroalimentare
3605, DINU

Economia sectorului alimentar,3604,PREDA
3 11:30 - 13:20 S Finanțarea organizațiilor agroalimentare și de mediu
3604, CHIRIPUCI
Proiecte economice
3504, DRACEA

Logistica organizaţiilor agroalimentare
3401, DINU

4 13:30 - 15:20 S


Proiecte economice
3205, PREDA

5 15:30 - 17:20





6 17:30 - 19:20





JOI 1 7:30 - 9:20 s GRUPA 4 -OPTIONAL - RECONSTRUCTIE ECOLOGICA / GRUPA 5 - RECONSTRUCTIE ECOLOGICA

/ GRUPA 8 - OPTIONAL -GESTIUNEA INFORMATIEI





2 9:30 - 11:20 s GRUPA 2 -OPTIONAL - RECONSTRUCTIE ECOLOGICA/ GRUPA 6 - OPTIONAL - GESTIUNEA INFORMATIEI








3 11:30 - 13:20 s GRUPA 3 -OPTIONAL - RECONSTRUCTIE ECOLOGICA RECONSTRUCTIE ECOLOGICA / GRUPA 9 - OPTIONAL - GESTIUNEA INFORMATIEI






4 13:30 - 15:20 S Managementul organizaţiilor alimentare,3205,MOCKESCH


Economia sectorului alimentar,3602,PREDA

Managementul organizaţiilor alimentare,3205,MOCKESCH
5 15:30 - 17:20 S Managementul performanțelor și al riscurilor în organizațiile agroalimentare și de mediu
3304, ANTONEAC



Managementul organizaţiilor alimentare,3601,MOCKESCH
Managementul organizaţiilor alimentare,3601,MOCKESCH
6 17:30 - 19:20 S


Managementul organizaţiilor alimentare,3304,MOCKESCH Managementul performanțelor și al riscurilor în organizațiile agroalimentare și de mediu
3305, ANTONEAC

VINERI 1 7:30 - 9:20 S
Managementul performanțelor și al riscurilor în organizațiile agroalimentare și de mediu
3403, ANTONEAC

Finanțarea organizațiilor agroalimentare și de mediu
3601, CHIRIPUCI

2 9:30 - 11:20 S Logistica organizaţiilor agroalimentare
3504, DINU
Finanțarea organizațiilor agroalimentare și de mediu
3403, CHIRIPUCI
Managementul performanțelor și al riscurilor în organizațiile agroalimentare și de mediu
3405, ANTONEAC


3 11:30 - 13:20 S
Logistica organizaţiilor agroalimentare
3403, DINU
Finanțarea organizațiilor agroalimentare și de mediu
3405, CHIRIPUCI
Managementul performanțelor și al riscurilor în organizațiile agroalimentare și de mediu
3301, ANTONEAC

4 13:30 - 15:20 S

Proiecte economice
3401, ION

Proiecte economice
3403, PREDA
5 15:30 - 17:20





6 17:30 - 19:20





SÂMBĂTĂ 1 7:30 - 9:20





2 9:30 - 11:20





3 11:30 - 13:20





4 13:30 - 15:20





5 15:30 - 17:20





6 17:30 - 19:20






Sheet 2: Seria SERIA A - #58183

ZIUA Seria SERIA A

ORA
Grupa 1325 Grupa 1326 Grupa 1327 Grupa 1328
LUNI 1 7:30 - 9:20 C Managementul performanțelor și al riscurilor în organizațiile agroalimentare și de mediu
(IGNAT Raluca, sala 3 M III*)


2 9:30 - 11:20 C Managementul organizaţiilor alimentare
(IGNAT Raluca, sala 3 M III*)


3 11:30 - 13:20 C Finanțarea organizațiilor agroalimentare și de mediu
(DRACEA RALUCA MIHAELA, sala 3 M III*)


4 13:30 - 15:20
CURS OPTIONAL - GESTIUNEA INFORMATIEI DE MEDIU - 3 M IV*
5 15:30 - 17:20






6 17:30 - 19:20






MARȚI 1 7:30 - 9:20
CURS OPTIONAL - RECONSTRUCTIE ECOLOGICA - 2102
2 9:30 - 11:20 C Logistica organizaţiilor agroalimentare
(ISTUDOR Nicolae, sala 2102*)


3 11:30 - 13:20 C Economia sectorului alimentar
(LĂDARU Georgiana Raluca, sala 0124*)


4 13:30 - 15:20






5 15:30 - 17:20






6 17:30 - 19:20






MIERCURI 1 7:30 - 9:20






2 9:30 - 11:20






3 11:30 - 13:20



Proiecte economice
4107 LĂDARU


4 13:30 - 15:20 S Economia sectorului alimentar,3504,PREDA Managementul organizaţiilor alimentare,3401,CONSTANTIN Logistica organizaţiilor agroalimentare
3403, DINU
Finanțarea organizațiilor agroalimentare și de mediu
3405, CHIRIPUCI

Managementul organizaţiilor alimentare,3504,CONSTANTIN Economia sectorului alimentar,3401,PREDA
5 15:30 - 17:20 S Logistica organizaţiilor agroalimentare
3504, DINU
Proiecte economice
3401, DRACEA
Economia sectorului alimentar,3403,PREDA Managementul organizaţiilor alimentare,3405,VASILE
Managementul organizaţiilor alimentare,3403,CONSTANTIN Economia sectorului alimentar,3405,PREDA
6 17:30 - 19:20 S Finanțarea organizațiilor agroalimentare și de mediu
3504, CHIRIPUCI


Logistica organizaţiilor agroalimentare
3405, DINU



JOI 1 7:30 - 9:20
GRUPA 4 -OPTIONAL - RECONSTRUCTIE ECOLOGICA / GRUPA 5 - RECONSTRUCTIE ECOLOGICA

/ GRUPA 8 - OPTIONAL -GESTIUNEA INFORMATIEI





2 9:30 - 11:20
GRUPA 2 -OPTIONAL - RECONSTRUCTIE ECOLOGICA/ GRUPA 6 - OPTIONAL - GESTIUNEA INFORMATIEI








3 11:30 - 13:20 S Managementul performanțelor și al riscurilor în organizațiile agroalimentare și de mediu
3304, ANTONEAC
Finanțarea organizațiilor agroalimentare și de mediu
3601, DRACEA
Proiecte economice
3301, PETRESCU



4 13:30 - 15:20 S Proiecte economice
3304, CONSTANTIN
Managementul performanțelor și al riscurilor în organizațiile agroalimentare și de mediu
3601, ANTONEAC
Finanțarea organizațiilor agroalimentare și de mediu
3305, DRACEA



5 15:30 - 17:20
OPTIONAL - GRUPA 1 - RECONSTRUCTIE ECOLOGICA OPTIONAL - GRUPA 7 - GESTIUNEA INFORMATIEI OPTIONAL - GRUPA 7 - GESTIUNEA INFORMATIEI

6 17:30 - 19:20






VINERI 1 7:30 - 9:20







2 9:30 - 11:20






3 11:30 - 13:20






4 13:30 - 15:20 S
Logistica organizaţiilor agroalimentare
3604, DINU
Managementul performanțelor și al riscurilor în organizațiile agroalimentare și de mediu
3504, ANTONEAC



5 15:30 - 17:20 S


Managementul performanțelor și al riscurilor în organizațiile agroalimentare și de mediu
3305, ANTONEAC


6 17:30 - 19:20






SÂMBĂTĂ 1 7:30 - 9:20






2 9:30 - 11:20






3 11:30 - 13:20






4 13:30 - 15:20






5 15:30 - 17:20






6 17:30 - 19:20